Industrialny styl w modzie. Jak wkomponować ceramikę do nowoczesnego mieszkania.

Industrialny styl w modzie. Jak wkomponować ceramikę do nowoczesnego mieszkania.

Aranżacja każdego wnętrza, bez względu na to, czy jest to wnętrze małego mieszkania czy ogromnego domu wymaga czasu, środków finansowych, a przede wszystkim dobrego pomysłu.

Obecne wnętrza charakteryzują się mieszanką klasyki, industrializacji oraz nowoczesności, czyli połączeniem drewna, surowości, ale i przytulności oraz pewnego rodzaju swojskości. Warto wiedzieć jak te style połączyć i co warto zastosować w nowoczesnych wnętrzach, aby je urozmaicić i nadać im odpowiedni klimat. Idealnym materiałem ku temu jest ceramika.

Czym jest styl industrialny we wnętrzach

Styl industrialny to nic innego, jak styl nawiązujący do wszystkiego co kojarzy się z przemysłem. Aczkolwiek, opis ten może być nieco mylący. Styl industrialny powstał w połowie ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Został stworzony na potrzeby zagospodarowania opuszczonych fabryk.

We wnętrzach naszych mieszkań i domów, widnieje on w pewnym minimalizmie, który opiera się o zastosowanie podobnych rozwiązań, ale w nieco mniej okazałej formie.

Jak wkomponować styl industrialny do nowoczesnych wnętrz

Zastanawiacie się pewnie, w jaki sposób wkomponować coś, co kojarzy się z połową ubiegłego wieku w nowoczesne wnętrza? Nie ma nic prostszego. Pomoże w tym ceramika, stal, szkło, a także proste, aczkolwiek schludne konstrukcyjnie rozwiązania.

Klinkier, czyli specjalna cegła ceramiczna, czy też podobne temu rozwiązania idealnie wkomponują się w nowoczesne wnętrze, stanowiąc uzupełnienie obudowy kominka, lub element wykonawczy w cokole wokół wanny w przestronnej łazience.

Proste rozwiązania idealnie skomponują się z nowoczesną technologią, elektroniką, przestronnymi pomieszczeniami. Piękne, czyste, kojarzące się z nowoczesnością białe ściany mogą doskonale współgrać ze ścianą z gołej cegły ceramicznej. Podłoga wykonana z płytek idealnie będzie pasować do cokolików wykonanych z płytki klinkierowej. Tego typu rozwiązania można mnożyć w tysiącach.

Styl industrialny nie tylko w domu lub mieszkaniu

Rosnąca popularność industrialnych rozwiązań w adaptacji wnętrz spowodowała, że nie tylko stosowane są one w domach i mieszkaniach, ale znalazły zastosowanie w restauracjach, pubach, miejscach gdzie spotykają się ludzie celem odpoczynku, relaksu i rozrywki. Nie ma się co dziwić, prostota a jednocześnie „artyzm” industrialnej aranżacji wnętrz działa pozytywnie na każdego z nas.